“Gelukkige dieren zorgen voor gelukkige cliënten”
Veel van onze vrijwilligers werken direct samen met cliënten. Maar er zijn ook vrijwilligers die op een andere manier een bijdrage leveren aan hun welzijn en geluk. Zoals Carola: zij zorgt in het weekend voor de dieren op de wijkboerderij Rugdijk in Tilburg, wanneer er geen cliënten zijn.

Bij Amarant hebben we verschillende zorg-, wijk- en kinderboerderijen. Een mooi voorbeeld hiervan is Wijkboerderij Rugdijk. Op deze wijkboerderij lopen veel dieren rond die niet alleen doordeweeks maar ook in het weekend verzorgd moeten worden. Deze hulp krijgt Wijkboerderij Rugdijk van vrijwilliger Carola. Zij is dierenverzorger, 55 jaar en woonachtig in Tilburg.
Eten geven en verwennen
Vol passie vertelt zij over haar werk als vrijwilliger bij Amarant. “Wat ik het leukste vind aan dit vrijwilligerswerk? Dat is het werken met de dieren, ze eten geven en verwennen. Ik zie dit niet als werk, maar als ontspanning. In de zomer blijf ik altijd eten en dan kan ik lekker ‘bijbuurten’ met de geitjes. In april vorig jaar zijn er namelijk twee jonge geitjes geboren en deze hebben we grootgebracht met de fles. Een prachtige ervaring!”
Lammetjes
“Dit jaar krijgen we kleine lammetjes en daar kijk ik al naar uit. Het geeft mij zo’n fijn gevoel om voor ze te zorgen en ik hoop dat ik dit nog lang mag doen. Gelukkige dieren op de boerderij, maakt ook weer gelukkige cliënten,” aldus Carola.
Dit artikel komt uit personeelsmagazine Spotlight editie maart/april 2020.