Ga naar de content

Terugblik minisymposium ervaringsdeskundigen

Vandaag vond het jaarlijkse minisymposium van de ervaringsdeskundigen plaats. Ervaringsdeskundigen zijn mensen die zelf ook cliënt zijn of zijn geweest bij Amarant. Zij hebben een opleiding gevolgd om hun persoonlijke verhalen en ervaringen te delen.

Deze mensen hebben het niet cadeau gekregen

De middag begon met een gezellige lunch, waarna bestuurder Peter van den Broek het programma opende met een inspirerende boodschap: “Mensen met een beperking horen erbij in de samenleving. Het is ontzettend belangrijk dat we niet praten over mensen met een beperking, maar mét mensen met een beperking.”

Daarna gingen de directeuren van verschillende divisies speeddaten met de ervaringsdeskundigen en hun coaches. Tijdens deze gesprekken ontstonden waardevolle ontmoetingen: directeuren luisterden naar persoonlijke verhalen, ontdekten nieuwe perspectieven en voelden de betrokkenheid en passie van de ervaringsdeskundigen. Door te rouleren leerden zij in korte tijd veel verschillende collega’s kennen. Divisiedirecteur Intensieve Ondersteuning Mirjam de Wit vertelde: “Deze mensen hebben het niet cadeau gekregen in het leven en maken van hun ervaringen hun werk. Dit zijn verhalen van hoop, en dat is enorm inspirerend.” Babette Zoutendijk, adviseur Kwaliteit van de divisie Wonen in de Wijk, voegde toe: “Ik vond het inspirerend, omdat ik denk dat we veel van elkaar kunnen leren — van al deze expertises bij elkaar.”

Na een korte pauze volgde de interactieve sessie ‘Over de streep’, waarin deelnemers reageerden op stellingen zoals ‘Ik weet wat het huis van de medezeggenschap is.’ Deze oefening was leerzaam en zorgde voor nieuwe inzichten.

Het was een geslaagde en verbindende middag. Ervaringsdeskundige Anita zei: “Ik vind het fijn dat ik de directeuren heb gesproken; zo weten we elkaar beter te vinden.” Coach Marijn vulde aan: “Het was erg leerzaam en vooral leuk om nieuwe mensen te leren kennen.”

Wij houden van duidelijkheid

In 3 stappen naar onze zorg

1

Aanmelden

Vul het aanmeldformulier in. Heb je vragen? Bel ons tussen 8.00 en 17.00 uur via 088 – 611 99 55.

2

Contact

Wij sturen jouw aanmelding door naar de juiste zorgbemiddelaar en we nemen contact met je op.

3

Ondersteuning

De zorgbemiddelaar helpt je met het vinden van de juiste ondersteuning. De zorgbemiddelaar is jouw aanspreekpunt.